Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Sobota, 18 Sep. 2021 · Dvojica #3

Bublinky pre lásku – Pauline Hubert rosé


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 9 Sep. 2013

Počet videní: 2304x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Bublinky pre lásku – Pauline Hubert rosé

Limitovaná edícia nového ružového sektu od tradičného slovenského výrobcu vín zo Serede je príbehom lásky ukrytým v bublinkách a honorom pre výnimočnú ženu.

Po červenom suchom sekte rozšíril Hubert J. E. najvyšší rad sektov vyrábaných tradičnou metódou o Pauline Hubert rosé. Meno má po manželke majiteľa Johanna E. Huberta, ktorá pre firmu zvládla urobiť možno ešte viac ako jej manžel. Podľa legendy sa ako zdravotná sestra starala o zraneného vojaka Napolenovej armády Johanna Huberta. Mladík pôvodom z francúzskeho regiónu Champagne a dokonale ovládal umenie výroby šumivých vín. Láska k Pauline ho však zaviala do Prešporku, no vzdialenosť od rodnej krajiny mu nezabránila v tom, aby robil, čo vedel najlepšie: Založil prvú výrobňu sektov mimo Francúzska a úspech na seba nenechal dlho čakať. Osud s ním však mal iné plány, J. Hubert zomrel veľmi mladý a krásna vdova stála pred náročným rozhodnutím. Utápať sa v žiali a po období smútku sa možno znovu vydať, alebo urobiť na ženu tých čias výnimočné gesto a prebrať vedenie firmy, aby pokračovala v diele svojho milovaného. Vybrala si možnosť bé a zvládla to na výbornú. Postarala sa nielen o rozvoj spoločnosti, ale meno kvalitných sektov sa jej podarilo dostať aj ďaleko za hranice Uhorska.

Rad šumivých vín, pomenovaný po tejto silnej a oddanej žene, je rovnako výnimočný. Ľahký, jemný aj vášnivý. Základom sú bobule Frankovky modrej, dopestované vo viniciach na vrchoch Malých Karpát a ďalej spracované klasickou metódou, ktorou vzniká aj preslávené šumivé víno z oblasti Champagne.

Už na prvý dúšok Pauline Hubert rosé upúta harmonickou chuťou, v ktorej sa spája jemná chuť malín, lesných jahôd a biskvitu. Sekt si najlepšie vychutnáte vychladený na 6 – 8°C v kombinácii s grilovaným kuriatkom, pstruhom, zeleninou a v objatí lásky.

Komentáre (0)
    Nebol pridaný žiadny komentár.
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.