Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Sobota, 18 Sep. 2021 · Dvojica #3

Lekárnická čokoláda pre deti so zvýšeným obsahom lecitínu


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 27 Feb. 2012

Počet videní: 3910x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Lekárnická čokoláda pre deti so zvýšeným obsahom lecitínu

Na trhu existuje mnoho druhov čokolád, ktoré si spotrebiteľ obľúbil nielen pre ich chuť, tradíciu či cenu, ale niekedy i preto, že tá “ich” čokoláda dobre vyzerá.

Pripomíname, že trh ponúka široký sortiment dobrých a kvalitných čokolád, určených pre široké spektrum spotrebiteľov. Nielen s obsahom zloženia v jednotlivých druhoch, ale i s konkrétnym zameraním na spotrebiteľskú vekovú skupinu. Jednou z nich je veľmi vďačná skupina, ktorou sú deti. Na trh prichádza pre nich úplná novinka – Lekárnická čokoláda pre deti so zvýšeným obsahom lecitínu. Názov “Lekárnická” sa uvádza z viacerých dôvodov. Nielen preto, že ich distribúcia je určená pre verejnosť prostredníctvom lekární, alebo z dôvodu zeleného lekárnického kríža znázornenom na obale čokoládky. Jej hodnota je skrytá v dvoch iných atribútoch. V jej zložení a v jej chuti. S čokoládkou sa spája úsmevný slogan, aby si rodičia dávali pozor, lebo ju možno zjedia skôr, ako ich deti. Krátka skúsenosť s ňou to zatiaľ potvrdzuje. Všetky deti túžia po sladkostiach. Teraz im môžete doporučiť i dopriať (robí tak aj Dr. Macko na obale) to najlepšie – pravú belgickú lekárnickú čokoládu pre deti.

Lekárnická detská čokoláda je vyrobená z kvalitnej belgickej čokolády Barry Callebaut. Zvýšený obsah lecitínu (400mg) zaručuje pozitívne pôsobenie na organizmus a to nielen na detský. Lekárnická detská čokoláda má pozitívny vplyv na imunitný systém, podporuje sústredenie a vnímanie, zlepšuje pamäť, vstrebávanie vápnika a deťom pomáha pri učení. Môže zvýšiť IQ až o 10 % (rozumie sa pri pravidelnej konzumácii). Doporučená dávka je 1- 2 čokolády za deň. Čokoláda nie je určená pre alergikov na lepok a oriešky a nie je určená pre diabetikov. Hmotnosť čokolády je 20g/kus. Zloženie: cukor, sušené mlieko, kakaová hmota, sušená syrovátka, emulgátor-sójový lecithin, aroma-vanili, bezvodný mliečny tuk. Nutričná hodnota na 20g čokolády: energia 107,6kcal, energia 449,8kj, proteíny celkom 1,08g, mliečne proteíny 0,8g, karbohydráty celkom 11,4g, cukor 11,2g, celkový tuk 31,7%, kakaová hmota 32%, lecithin 400mg. Skladovacia teplota 12-23°C v čistom, bezprašnom a suchom prostredí (relatívna vlhkosť 70%). Balenie/kartón obsahuje 33 ks čokolád

Dovozca a distribúcia pre Slovenskú republiku: ROD SLOVAKIA s.r.o.
Web: rod.sk

Komentáre (1)
  • avatar

    Asi tomu neodolám a navštívim lekáreň smile

    8. Mar. 2012 - 13:15 pridal Maja
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.