Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Utorok, 21 Sep. 2021 · Dvojica #3

Zlatý sekt od Huberta


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 15 Nov. 2010

Počet videní: 4749x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Zlatý sekt od Huberta

Bratislava, 3. november 2010 – Tento rok oslavuje spoločnosť Hubert J. E. už 185. výročie svojho založenia. Na počesť tohto významného jubilea usporiadala pre svojich partnerov a priateľov 3. novembra v hoteli Carlton jubilejnú oslavu s výborným jedlom a pravdaže, kvalitným pitím. Ako darček za ich dlhoročnú podporu a spoluprácu sa Hubert rozhodol vyrobiť exkluzívnu limitovanú edíciu „zlatého“ sektu Johann E. Hubert, ktorý obsahuje lupienky 23 karátového zlata.

Keď pred piatimi rokmi spoločnosť Hubert J.E. predstavila nový sekt Johann E. Hubert pre ozajstných labužníkov, možno ani netušili, že raz bude slávnostne premenený na doslova zlatý nápoj, v ktorom budú plávať lupienky 23 karátového zlata. Sekt je určený pre všetkých, ktorí vedia, čo chcú a dokážu oceniť tú najvyššiu kvalitu.

Tajomstvo nového sektu spočíva v kvalite použitých vín, v jedinečnej kupáži, v tradičnej metóde výroby a v nenapodobiteľnej harmónii chutí. Vyrába sa klasickou metódou „Methode traditionelle“, ktorá sa používa aj na výrobu „šampanského“ vo francúzskej oblasti Champagne. Touto metódou prebieha druhotné kvasenie vo fľašiach, v ktorých sa aj finalizuje.

„Chceli sme tento rok pripraviť niečo naozaj špeciálne, sekt, ktorý nie len výborne chutí, ale aj výborne vyzerá. Zlatý Johann E. Hubert je vyrobený kupážou Chardonnay, ktoré mu dodáva jemnosť a plnosť a Rizlingu rýnskeho, vína, ktoré mu prepožičiava svoju mladosť, sviežosť a eleganciu. Čaro a exkluzivita nápoja sú zvýraznené 23 karátovým zlatom, ktoré má blahodarné účinky pre náš organizmus.“ hovorí hlavná enologička spoločnosti Hubert J.E Ing. Ingrid Vajcziková, PhD.

Zlatý Johann E. Hubert má obsah cukru 13g/l a obsah alkoholu 12,0%. Exkluzivitu tohto šumivého vína podčiarkuje aj elegantná číra fľaša s netradičnou zlatou etiketou, na ktorej je zobrazený Johann E. Hubert. Keďže sa jedná o  výnimočný produkt, vyrobených bolo z tejto zlatej edície len niekoľko sto fliaš.

Zdroj: hubertsekt.sk

Komentáre (1)
  • avatar

    No tak silvestra môžeme oslavovať na zlate ...

    17. Nov. 2010 - 21:52 pridal Martin Kovalik
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.