Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Utorok, 21 Sep. 2021 · Dvojica #3

ČOMU DÁTE PREDNOSŤ KVALITE, ALEBO CENE

23. Okt. 2010 pridal  Farma Tuška , Počet videní: 1789x

Chcela by som poznať názor ľudí, či dávajú prednosť kvalite alebo cene. Keby si mali vybrať medzi pravými výrobkami s ekologického poľnohospodárstva,ručne robeným, alebo ten istý výrobok strojovo robený a odtučnený? Napríklad oštiepok v tvare šípovej ruže.

ČOMU DÁTE PREDNOSŤ KVALITE, ALEBO CENE
Komentáre (11)
 • avatar

  Jednoznacne KVALITE, ale za rozumnu cenu. Je mi jasne ze rucne robeny vyrobok bude o nieco drahsi to sa da akceptovat. Druha vec je ze ak chce clovek takyto vyrobok kupit v supermarkete ho nekupi, predajni s takymito vyrobkami je velmi malo a vyrobky su niekedy az extremne predrazene.

  24. Okt. 2010 - 9:23 pridal Veronika
 • avatar

  Z vlastnej skúsenosti je, že predajcovia dávajú si rabat niekedy aj 100%. Ale nie je to chyba výrobcov. Mnohokrát my predajcovia tvrdili, že moje výrobky sú nepredajné. Že musím dať cenu dole. Tak som si išla urobiť vlastný prieskum a zistila som že predajca dával 100% tak potom samozrejme že moje výrobky sú nepredajné.

  24. Okt. 2010 - 10:49 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Vždy kvalite, hlavne čo sa týka základných potravín. Je jasné, že kvalita bude vždy drahšia (BIO a EKO )! Myslím si, že hlavné hodnoty života sú úplne zdeformované.

  Väčšina ľudí je schopní šetriť práve na svojom zdraví len kvôli tomu, aby mohli kupovať drahé a nepotrebné veci, ktoré vlastnia aj iní. Pritom chodia nakupovať pre seba a rodinu potraviny a polotovary do takých obchodov,  kde kvalita nie je práve na prvých miestach.

  Som za EKO a BIO produkty a určite by som dala prednosť ručne robenému oštiepku, len nechápem čo má oštiepok spoločné s ružou. Ľudia nakupujú podľa dobre zabehnutých zvykov. Preto by som na tradičnom tvare oštiepku nič nemenila!

  24. Okt. 2010 - 18:11 pridal BEZCHOROBY.SK
 • avatar

  Aby som sa ja presadila na trhu musela som vymyslieť niečo čo je lahodné oku a potom klienti ocenia aj chuť. Samozrejme v dnešnej dobe ľudia ešte stále pozerajú na cenu. Ale musím povedať že sa zväčšuje okruch tých čo dávajú prednosť kvalite.

  24. Okt. 2010 - 20:48 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Zdravím vás dámy, musím sa aj ja vyjadriť. Ja si myslím že každý chápe že bio alebo eko produkty sú zdraviu prospešné a ich cena je adekvátne vyššia, ale ako samé dobre viete na Slovensku veľa ľudí musí uprednostniť cenu pred kvalitou, pretože na to jednoducho nemajú a sú nútení pozerať na každý cent.

  24. Okt. 2010 - 20:54 pridal Martin Kovalik
 • avatar

  Myslým si že je to každému jasné. Ale na druhej strane, sú už aj na Slovensku ludia, ktorý dávajú prednosť kvalite pred cenou, len ich treba najprv presvedčiť a musia mať možnosť aj porovnať.

  25. Okt. 2010 - 5:19 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Dávam vám za pravdu dámy, jednoznačne by sa mali ľudia zamyslieť nad tým čo konzumujú. Ak si chce človek udržať pevné zdravie BIO a EKO výrobky sú jediná schodná cesta. Držím vám palce a dúfam že to ľudom nebude dlho trvať kým pochopia z čoho sú všade alergie a podobné problémy smile

  25. Okt. 2010 - 22:15 pridal Maja
 • avatar

  Jasna vec ze kvalita je na prvom mieste smile

  26. Okt. 2010 - 23:26 pridal Apple
 • avatar

  Tiež mám tú skúsenosť s predajcami mojich bioproduktov, hneď si prihodili 100%.
  Tak si to predávam radšej sám. Ekologické hospodárstvo - to je jediná možná cesta.
  Bohužiaľ na Slovensku, to ide strašne pomaly a ťažko.

  30. Nov. 2010 - 17:47 pridal morgov
 • avatar

  Slovensko musí prejsť ešte strašne dlhou cestou. Nám výrobcov iné nezostáva len dúfať že to nebude dlho trvať a predajcovia nebudú zarábať viac ako my výrobcovia

  1. Dec. 2010 - 19:20 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Vždy dám prednosť kvalite, máte pravdu o tých predajcoch a cenách ale myslím že sa dá vždy nájsť slušný predajca ktorý ponúka kvalitu za prijatelnú cenu.

  15. Júl 2012 - 9:26 pridal Mirka
Prihláste sa a pridajte komentár.