Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Utorok, 21 Sep. 2021 · Dvojica #3

Podvodní predajcovia bioproduktov

6. Dec. 2010 pridal  morgov , Počet videní: 1883x

Som jeden z mnohých výrobcov bioproduktov na Slovensku, ktorí podliehajú prísnej kontrole inšpektorov z UKSUPU a Naturalisu. So znepokojením sledujem nekalé praktiky roznych predajcov "bio - produktov" , ktorí bez váhania ponúkajú vo svojich obchodoch a hlavne na internetových stránkach rozny tovar, ktorý ani zďaleka nesplňa požiadavky ekologického hospodárstva, nehovoriac o potrebných certifikátoch. Mnohí obchodníci si neuvedomujú, ža aj obchodná činnosť, /pokiaľ nepredávajú len konečnému spotrebiteľovi/ prípadne dovoz z tretích krajín podlieha kontrole inšpekčnej organizácie. Bohužiaľ aj na tejto stránke sú podobní predajcovia.

Komentáre (4)
 • avatar

  Súhlasím s Vami. Ja by som bez problémov mohla svoje výrobky dať skontrólovať ale bohužiaľ nemám na to financie a ak by som všetko musela platiť moje výrobky by museli ísť hore a mám tvrdú konkurenciu ,,Zázrivá,, a ľudia nehľadia na kvalitu ale na cenu. Už teraz sa borím s existenciou. Slovensko musí préjsť ešte dlhou cestou. Dúfajme že sa nám konečne podarí presadiť pravidlá na predaj z dvora. A budem spokojná. Nepotrebujem mať na svojich výrobkoch etiketu eko. Dodržiavame zásady ekologického poľnohospodárstva a vnútorne som s tým spokojná nikoho nepodvádzam.

  6. Dec. 2010 - 17:39 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Teraz som bez problémov prešla uksupom

  6. Dec. 2010 - 17:39 pridal Farma Tuška
 • avatar

  Nemal som na mysli zrovna Vašu farmu, /výrobcu syrových produktov/ ale pochybných obchodníkov s bio - produktami.  Nebudem konkretizovať, stačí si pozrieť vydané certifikáty na stránke naturalisu.
  Mimochodom, UKSUP je len prvý krok, treba pokračovať ďalej k certifikácií. A nie je to
  ani tak drahé, ako si myslíte…...

  6. Dec. 2010 - 18:11 pridal morgov
 • avatar

  Ja som tiez rada ze existuju ludia ako vy ktorym zalezi na tom ake vyrobky predavaju, niektorym ludom bohuzial ide iba o profit a o nic ine. Jeden moj znamy bol na brigade v zahranici kde pestovali paradajky iba vo vodnom roztoku… Opisoval mi to balenie v ktorom to vyvazali kde bolo pisane s akou laskou boli tieto paradajky pestovane v malej rodinnej farme co nebola pravda .... Dnes tazko clovek zisti pravy povod potravin. Som rada ze sa na Slovensku najdu ludia ktorym na tom zalezi, drzim Vam palce aby uz konecne ludia pochopili ze Slovenske vyrobky su dobre aj bez drahych farebnych obalov a reklam v televizii ako to je pri tych zahranicnych, kde sa tvrdi ze obal predava ....

  6. Dec. 2010 - 18:31 pridal Veronika
Prihláste sa a pridajte komentár.