Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Utorok, 21 Sep. 2021 · Dvojica #3

Potravinové alergie

3. Okt. 2010 pridal  JanaR. , Počet videní: 2154x

Kto mi vie poradiť ako predísť, respektíve ochrániť dieťa pred vznikom alergií na potraviny?

Komentáre (3)
 • avatar

  Velku rolu pri prevencii hraju maminky!
  V tehotenstve sa vyhybajte znamym alergujucim potravinam, hlavne ak ste na ne sama alergicka…..
  Dojcite aspon 6 mesiacov. V tej dobe radsej nepodavajte babatku tuhu stravu.
  Do 1 roku nepodavajte dietatu ryby, vajcia, orechy, kazdu zmenu v jedalnicku robte postupne.
  Pri už vzniknutej alergii zostane plne nenahraditelnou vzdy diéta, ktoru vam predpise vas alergolog. U deti mozeme kravske mlieko nahradit napr. sojovym, ale vyrabaju sa i upravene mlieka.
  U deti byva alergia prechodna, u dospeleho celozivotna. Pozor si treba dat na skrytu alergiu (osudova potravina je beznou ci nahodnou ucastou zmesi pokrmov - salatov, omacok, napojov, cukrovinek, musli atd…) predovsetkym v restauraciach a u neoznacenych potravin. Dokladne citajte etikety!
  Najčastejšie prejavy alergií:
  - traviaceho traktu : bolestou brucha, hnackami, vracanim
  - oci: palenie, slzenie, opchy
  - koze: zihlavka, ekzemy, opuchy
  - dychanie: nadcha, kychanie, kasel, dychavicnost, zahlienenie

  4. Okt. 2010 - 9:17 pridal Restaurant Zorno
 • avatar

  Každá matka chce svoje dieťa uchrániť pred trpením a bolesťou, aj alergiou. Doteraz nás učili že deti musia jesť len stravu pre deti. Keď som mala deti malé hlavne dcéru tak neznášala umelé detské stravy. Všetko vygrckala. Už nám hrozilo, že budeme hospitalizovaný. Vtedy moja stará mama prišla a povedala. Choj zobrať liter kozieho mlieka ohrej a daj dieťaťu. Samozrejme som jej oponovala, baby ale to je nehygienické a musíme to prevariť atď. Ona mi povedala dieťa, si musí same vytvoriť protilátky. Dakto bude proti tomu. Aj ja som bola. Ale od vtedy som nepočula dieťa zaplakať a vždy bolo spokojné. Pri druhom dieťati som už ani detské mlieko nekupovala. Išli sme rovno na kozacie mlieko. Po roku na kravské. Ale nikdy som mlieko neprevárala ani keď boli malinké. Je pravda že o zvieratá som sa sama starala a urobila som všetky veterinálne opatrenia. Ale aj teraz, keď všade zúri chripka u nás sa zdrží jeden dva dni. a odchádza. Len preletí. Dcéra je už dieviatačka a ospravedlnenie od doktora dostala len vtedy, keď mala zlomenú nohu alebo sme išli na dáku kontrolu.

  26. Okt. 2010 - 5:55 pridal Farma Tuška
 • avatar

  No Farma Tuška vie o čom hovorí, táto “sterilná doba” nieje veľmi prospešná pre organizmus, niekto dostane kašeľ a hned vám na to pomaly antibiotiká dávajú, je pravda že telo má dostatok obranných mechanizmov aby si s tým poradilo samé teda ak sme už telo nezhýčkali tak že si už na tie lieky zvyklo ...

  10. Dec. 2010 - 14:09 pridal Dodo
Prihláste sa a pridajte komentár.