Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Sobota, 18 Sep. 2021 · Dvojica #3
Novinky Produkty

Big Green Egg® Video icon


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 8 Apr. 2015

Počet videní: 1474x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Viac obrázkov
Video k článku
Video
Big Green Egg®

Patríte medzi ľudí, ktorí dokážu básniť o kúsku perfektne urobeného jahňacieho mäska? Alebo sa necháte uniesť kulinárskou fantáziou pri podhľade na očisteného čerstvého pstruha? Milujete skúšať nové recepty alebo si  prípadne tvoríte vlastné? Vychutnávate si delikátne jedlo? Pokiaľ áno, tak Big Green Egg® je ta pravá vec pre Vás!

Len Big Green Egg® Vám dokáže ponúknuť originálne, exkluzívne, exteriérové, multifunkčné zariadenie a to nie len do záhrady, ale aj do náročných gastro prevádzok. Big Green Egg® prináša viacúčelový keramický gril, pec, udiareň a varič v jednom na drevné uhlie a to vo viacerých modeloch od MINI až po EXTRA VEĽKÝ, na mobilnom podvozku, ako aj zabudované v stole, v dreve, či v nereze.

Big Green Egg® je navrhnutý ponúknuť minimálne toľko, „ak nie podstatne viac“ kulinárskych možností v exteriéri, ako vo vašej kuchyni. Môžete grilovať, piecť, smažiť, opekať, dusiť, zohrievať, variť, prípadne ho použiť len ako čistú pec. Grilovanie mäsa alebo rýb, pečenie posúchov, pizze alebo chleba, varenie polievky, príprava zeleniny, pečenie koláčov, jednoducho všetko je možné urobiť s Big Green Egg®, doslovne každé jedlo od predjedla, cez hlavné jedlo až po delikátny dezert a to počas celého roku za každého počasia, dažďa, či mrazu.

Koncept Big Green Egg® je odvodený z 3000 rokov používanej hlinenej piecky KAMADO, ktorá bola nespočetným množstvom inovácii zlepšená a tak pripravená na použitie v súčasnosti. Vytvoril sa tak varič na drevné uhlie z nezničiteľnej keramiky, ktorý vydrží ako veľmi nízke, tak aj veľmi vysoké teploty. Potom nie je ani prekvapujúce, že dnes má Big Green Egg® vo svete viac ako 500.000 spokojných užívateľov. Budete ďalší z nich?

Nezabudnite, že pri výbere Big Green Egg® vždy existuje taký, ktorý splní všetky potreby vašich kulinárskych chúťok, či poslúži hýčkaniu akéhokoľvek množstva vašich hostí.  Veľké zelené vajíčko sa vyrába v piatich modeloch: Mini (M), Small (malý, S), Médium (stredný, M), Large (veľký, L) a EXTRA LARGE (extra veľký, XL).

Príručné Mini je vyvinuté na ľahké prenášanie a používanie v prírode, na lodi alebo len tak sa postaví na stôl kdekoľvek v záhrade. Taktiež veľa profesionálnych šéfkuchárov varí s Mini rovno pod nerezovým odsávaním v reštauračných kuchyniach, nakoľko tento model je obzvlášť vhodný na prípravu a´la carte menu.

Väčší Small je ideálny pre občasné varenie jedál v záhrade.  Ale pokiaľ predpokladáte častejšie využitie, či väčší počet čakajúcich stravníkov, môžete si vybrať ešte z väčších modelov ako sú Medium, Large a Extra Large. 

A prečo si vybrať veľké zelené vajíčko?
Pretože keramika nehrdzavie! Na základné časti sa vzťahuje celoživotná záruka! Aj začiatočník dokáže s Big Green Egg® vykúzliť fakt delikátne jedlo, ktoré bude šťavnaté a chrumkavé! Drevné uhlie sa vo vajíčku veľmi jednoducho zapaľuje, napr. s pevným podpaľačom je ohnisko pripravené do 15 minút s použitím elektrického zapalovača „LOOFTLIGHTER“ je pre každého hračka do 20 sekúnd mať zapálené celé ohnisku a 200°C dosiahnuť v priebehu 5 minúť.

Ďalšie výhody:
-keramika grilu udržuje teplotu, dobre sa reguluje a na povrchu nepriehrieva
-keramika nehrdzavie, je vodotesná čo BGE® predurčuje na celoročné používanie (nevadí, že vonku prší, sneží alebo mrzne… steaky, chlieb, pizzu môžete mať kedykoľvek…)
-tvar zabezpečuje výbornú vnútornú cirkuláciu horúceho vzduchu
-výborná palivová účinnosť a efektívnosť spotreby paliva, veľkosť ohniska zabezpečuje dostatočnú kapacitu nato, aby sa nemuselo počas grilovania dopĺňať palivo (mať stabilne 200°C po dobu 5-6 hod.), nezhorené palivo sa opätovne po prehrabaní použije na následné grilovanie
-možnosť nízkoteplotného varenia (10 – 12 hodín) na jednu naplnenie
-pekný dekoratívny a jedinečný dizajn
-samočistiaci

Výhradným dovozcom Big Green Egg® je spoločnosť DIVKO, s.r.o. so sídlom Podmostie 1, 017 01 Považská Bystrica
Viac info web: BigGreenEgg.sk

Komentáre (0)
    Nebol pridaný žiadny komentár.
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.