Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #3
 
Dnes je Sobota, 7 Dec. 2019 · Dvojica #3
Hotely-reštaurácie a bary

Originál pre deti Little Al Trivio


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 26 Sep. 2013

Počet videní: 2372x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Viac obrázkov
Originál pre deti Little Al Trivio

Ísť do reštaurácie s malým, občas uplakaným a hlavne hravým pokladom je vždy výzva zaváňajúca nechcenou súťažou kto z koho.

Preto veľmi oceňujeme prvú slovenskú lastovičku, v týchto sveta končinách zatiaľ nevídaný – originálnu detskú reštauráciu Little Al Trivio. Nájdete ju v jednom z bratislavských nákupných centier a na rozdiel od reštaurácií s detským kútikom – vďaka aj za ne – je to veľkorysý priestor pre deti, v ktorom majú všetko, ako dospelí vo „veľkej“ reštaurácii, ale prispôsobené „malému“ svetu. Hravý detský lístok a špeciálne rodinné stoly, ktoré môžu veselo pokresliť, kým budú čakať na svoju dobrotu. Samozrejme, neobsedia dlho a na tomto mieste to vôbec nevadí, pretože na niekoľkých desiatkach metrov štvorcových môžu robiť kadečo iné – zabaviť sa na interaktívnej stene, hrať sa na obchod, na reštauráciu, skladať lego, zabaviť sa s vláčikom alebo si urobiť vlastnú jedlú pizzu. A rodičia si môžu medzi tým v pokoji vychutnať vlastné hríbové rizoto či steak, ktorými je Al Trivio preslávená.

Detské hviezdičky
Ďalšie možnosti, kde sú deti nielen vítané, ale brané ako dôležití zákazníci, nájdete na stránke únie materských centier http://www.materskecentra.sk. Už niekoľko rokov udeľujú reštauračným a hotelovým zariadeniam certifikáty a hviezdičky podľa toho, aký komfort si v nich s deťmi môžete dovoliť. Jedna hviezdička znamená najzákladnejší štandard, ktorý prirodzene očakáva každá mama – bezbariérovosť, nefajčiarske prostredie, detskú stoličku a detské menu. Päť hviezdičiek dostane podľa kritérií únie reštaurácia, ktorá má aj detské príbory, poháre, nápoje, detský kútik, vonkajšie ihrisko, priestor na kočíky, prebaľovanie, dojčenie a diétne stravovanie.

Nájdu sa aj mimo hlavného mesta, napríklad v peruánskej reštaurácii Banco Del Peru v centre Považskej Bystrice (http://www.bancodelperu.sk) alebo v reštaurácii Drevená dedinka v Beninciach pri Martine (http://www.drevenadedinka.sk). Piatimi Kids Friendly hviezdičkami sa hrdí cukráreň Dúha v Limbachu, kde sa deti môžu nielen napchávať sladkými dobrotami, ale aj objavovať a spoznávať svet v interaktívnom detskom kútiku. A kým si vy budete vychutnávať dobrý čaj, o deti bude postarané napríklad v čajovni Pavučinka v Lipanoch, ktorá má štyri hviezdičky alebo v známej banskoštiavnickej čajovni Klopačka s dvoma hviezdičkami.

Komentáre (0)
    Nebol pridaný žiadny komentár.
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.