Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #4
 
Dnes je Sobota, 24 Júl 2021 · Dvojica #4

Letné osvieženie v podobe miešaných drinkov


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 6 Jún 2012

Počet videní: 4238x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Letné osvieženie v podobe miešaných drinkov

K atmosfére slnečného leta patria neodmysliteľne aj farebné osviežujúce drinky, ktoré nie len že ulahodia prahnúcim chuťovým pohárikom, ale sú aj hotovou pastvou pre oči.

Hľadáte niečo čím by ste ohúrili nejednu návštevu či vzácneho hosťa? Martin Sorokáč, jeden z najlepších freestylových flair bartendrov na Slovensku a zároveň „kráľ“ Lobby baru v päťhviezdičkovom Hoteli Kaskády prezradil pár zaručených tipov, s ktorými sa vám to určite podarí.
Cuba Libre
Ginger Club
Mob Say
Yogi Bear II
Easy Breeze

Perla z histórie miešaných nápojov
Ťažko povedať, kedy presne sa začala písať história miešaných nápojov, isté však je, že to bolo oveľa skôr ako si kto myslel. Svedčia o tom aj príbehy o zázračných nápojoch lásky, opojných elixíroch mladosti a ďalších tajomných liečiteľských drinkoch. Pramene hovoria, že už v staroveku sa vylepšovali chute nie len liečivých medikamentov ale aj piva či suchého vína.
„Je pravdou, že aj tí najväčší odborníci sa vo svojich názoroch na vznik histórie miešaných nápojov rozchádzajú. Zhodu nachádzame až v období osemnásteho storočia, kedy sa zaužíval názov kokteil, po anglicky Cocktail. Stalo sa tak počas povestných kohútích zápasov v Južnej Amerike. Víťazom sa vraj miešali drinky vo farbách víťazných kohútích chvostov. „Cock“ totiž znamená po anglicky kohút a slovo „Tail“ znamená chvost“, prezradil Martin Sorokáč, talentovaný barman z luxusného Hotela Kaskády.

Komentáre (0)
    Nebol pridaný žiadny komentár.
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.