Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #7
 
Dnes je Utorok, 27 Júl 2021 · Dvojica #7
Novinky Produkty

Double Cross Vodka


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 19 Feb. 2017

Počet videní: 1729x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Viac obrázkov
Double Cross Vodka

Double Cross Vodka je nielen krásny a luxusný darček, ale i veľmi kvalitný a chutný nápoj. Je to najmä vďaka náročnému technologickému postupu, ktorý sa pri výrobe používa.

Double Cross Vodka je vyrábaná zo starostlivo vyberanej pšenice a pramenitej podtatranskej vody, je 7x destilovaná, 7x filtrovaná, posledná fáza filtrácie sa deje cez diamantový prach. Práve vďaka svojej výnimočnej receptúre získala ako prvá a zatiaľ jediná v histórii svetovej súťaže destilátov v San Franciscu zlatú medailu za chuť a dizajn zároveň. Dnes sa predáva v luxusných reštauráciách a baroch na Manhattane. Na trhu je od septembra roku 2008.
Za celou myšlienkou stojí skupina amerických skúsených podnikateľov, ktorí oslovili svojho priateľa na Slovensku Juraja Drobu, aby im pomohol pri výbere vhodného výrobcu v regióne strednej a východnej Európy. Cez náročné výberové kritériá sa dostalo iba zopár firiem a medzi nimi i slovenská firma Gas Familia, s.r.o. zo Starej Ľubovne. Práve tá prekvapila špičkovou technológiou, ale i podnikateľskou víziou a ochotou vložiť sa do tohto nového projektu, vďaka čomu sa stala víťazom.
História Slovenska natoľko oslovila amerických podnikateľov, že sa ju rozhodli pri výbere názvu i dizajnovaní fľaše využiť. Preto nesie názov Double Cross – voľný preklad Dvojkríž, logo v modernej úprave dvojkríža a podmanivé verše básní slovenských velikánov Hollého, Chalúpku a Sládkoviča.
Dnes môžete túto delikatesu ochutnať i na Slovensku. Od decembra 2009 je dostupná v limitovanej edícii 10.000 fliaš.

Zdroj: doublecrossvodka.com

Komentáre (0)
    Nebol pridaný žiadny komentár.
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.