Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #7
 
Dnes je Utorok, 27 Júl 2021 · Dvojica #7
Novinky Produkty

Prvý nealkoholický destilát na svete je tu! - Seedlip Video icon


Autor článku

Meno: GastroSlovnik

Pridané: 19 Apr. 2016

Počet videní: 1929x

Ďalšie články užívateľa
Galéria obrázkov

Viac obrázkov
Video k článku
Video
Prvý nealkoholický destilát na svete je tu! - Seedlip

V Novembri 1015 bol oficiálne uvedený na trh prvý NEALKOHOLICKÝ destilát s názvom Seedlip, ktorého úlohou je vyriešiť neustále rastúci trend sofistikovanej alternatívy alkoholu pre ľudí ktorí alkohol nepijú alebo piť nemôžu. Abstinenti to nemajú dnes ľahké, sú im ponúkané vačšinou sladké altrnatívy koktejlov na báze ovocných štiav, ktoré ich veľmi rýchlo omrzia. Seedlip kombinuje šesť individuálne destilovaných zmesí prírodných bylín a korenín za účelom vytvorenia komplexnej kombinácie ktorá môže byť vychutnávaná s tonikom ako alternatíva Gin-Tonik-u alebo vo forme nealkoholického martini.

História Seedlip-u pramení z knihy vydanej v Londýne v roku 1651 s názvom The Art of Destilation v ktorej sú už dávno zabudnuté zmienky o nealkoholických destilátoch využívaných v liečiteľstve. Táto staroveká alchýmia sa stala priekopníkom novej éry nealkoholických liehovín. Toto nieje len obyčajná náhrada za alkohol, ale zážitok, ktorý umožňuje abstinentom rovnaké spoločenské rituály popíjania koktejlov a zároveň ponúka barmanom možnosť pracovať s touto zauímavou bázou pre nealkoholické koktejly a aperitívy.

Seedlip je unikátny vo svojej chuti, prichádza so sofistikovaným profilom s výrazným klinčekom, citrusovými tónmi, Guatemalským zelený kardamónom, Jamajským pimentovníkom pravým, kôrou z Tureckého grapefruitu a citrónovou kôrou pochádzajúcou z Tucumanu v severnej Argentíne, ktorá sa pridáva ako posledná zložka zmesi. Všetko je individuálne destilované v medených kotloch (cooper pots).

Seedlip je destilovaný a vyrobený v Anglicku. Seedlip sa môme pochváliť len 0,3 kalóriami v 50ml produktu, neobsahuje žiadny cukor ani umelé sladidlá, čo ho predurčuje byť vhodnou bázou pre výrobu nealko koktejlov.

Zakladaťeľ firmy Seedlip hovorí: “Moja rodina má 300 ročnú farmársku históriu a moja kariéra práce na tomto destiláte začala strávením posledných dvoch rokov úzkou spoluprácou s liehovarníkmi, pestovateľmi a historikmi. Všetko za účelom vyriešenia hlavolamu čo piť ak človek piť nemôže alebo nechce. Globálna reakcia z obchodu bola ohromujúca a Seedlip sa presadil v top menách gastronomického priemyslu vo svete – sme nadšení!”

Zdroj: Seedlip

Komentáre (2)
  • avatar

    Stálo by to za ochutnanie grin

    19. Apr. 2016 - 23:48 pridal Maja
  • Muž

    Kto vie kde sa to da zohnat?

    17. Máj 2016 - 15:46 pridal Robo
Pridať komentár
Prihláste sa a pridajte komentár.