Vitajte Neregistrovaný užívateľ na stránkach GastroSlovník.sk Dvojica #7
 
Dnes je Utorok, 27 Júl 2021 · Dvojica #7

Za vínom do Šenkvíc

Autor: Yuro
Dátum podujatia: 08. jún 2013,
Miesto konania: Šenkvice

ŠENKVICE sú najväčšou vinohradníckou obcou v Malokarpatskej oblasti.

Vyše 400 ročné historické záznamy sú dôkazom dlhodobej vinohradníckej tradície, na ktoré v novodobej histórii nadviazalo založenie Výskumnej stanice vinohradníckej a vinárskej, z činnosti ktorej sa rozšírili medzi pestovateľov vínnej révy mnohé nové odrody kvalitných vín.

Dnes sú Šenkvice sídlom viacerých známych vinárskych firiem – Karpatská Perla, Vinárstvo Bočko a Vinárstvo Kukumberg, menší vinári sú zoskupení v Spolku vinohradníkov a vinárov, ktorý tu pracuje už od roku 2000 a zapája sa do celoobecného diania organizovaním zaujímavých podujatí – výstavy vín, ochutnávka prvého burčiaku, Svätomartinské požehnanie mladých vín, slávnosť sv. Urbana vo vinohradoch a pod.

8.júna 2013 sa po druhý krát otvoria šenkvické pivnice pre širokú verejnosť. Záujemcovia môžu ochutnať miestne vína v osemnástich pivniciach, kde sa im bude venovať 32 vinárov a vinohradníkov.

Cena vstupenky pre jednu osobu je 20 €, v cene sú bonusy na nákup vína v hodnote 2x 5,-€.

Pivnice budú otvorené od 13.00 do 20.00 hodiny, pre návštevníkov je pripravená súťaž o kolekciu najlepších vín a degustáciu v jednom z vinárstiev. Sprievodným podujatím je už piaty ročník súťaže vo varení gulášu „Ockov kotlík“ v čase od 14.00 do 18.30 hod., súťaž vo váľaní suda a ťahaní vína heverom na čas a vystúpenia domácich hudobných skupín